×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

سرخط اخبار

true
    امروز  دوشنبه - ۲ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
true

مقدمه

صبحگان به عنوان یک رسانه حرفه ای همگانی، رسالت خود را از میانگاه سال ۱۳۹۷ شمسی آغاز نمود. مجوز صبحگان اما، در سالهای قبل دریافت شده بود و تنها قدم هایی جهت تحقق اهداف آن لازم بود تا برداشته شوند که بحمدالله این کار انجام گرفت.  این رسانه که خود را متعلق به مردم شریف این سرزمین می داند، رسالت شریف خبرنگاری را بر اساس اصول و اهدافی بنا نهاده که در ادامه خواهید خواند.

 

اصول

در پی فعالیتهایی که صبحگان در بحث خبرنگاری انجام داده است، همانند همیشه خود را موظف دانسته که خود را ملزم به رعایت اصولی نماید که باید گفت، بدون داشتن اصول در کار نمی توان تضمینی به حرکت سالم و صحیح و رو به جلو داشت.

اصل اول: بودن در مسیر انقلاب و ولایت فقیه

صبحگان خود را ملزم به حرکت در مسیری می داند که دنباله رو و تابع ولایت فقیه باشد. خروج از این مسیر که شالوده و حفظ کننده جامعه دینی ماست نه تنها باعث انحطاط خواهد شد که موجب از بین رفتن ارزش خبرنگاری در میان جامعه می شود. لذا صبحگان خود را ملزم به تبعیت کامل از منویات رهبری و ولی فقیه زمانه می داند.

اصل دوم: همگامی با مردم و بودن در کنار آنان

صبحگان همواره در کنار مردم خواهد بود زیرا این رسانه، رسانه مردم است و از آنان جدا نیست. هر آنچه که باعث شود که از مشکلات مردم و دردهای آنان به مسئولین ذیربط گزارش شود، وظیفه این رسانه است که لازمه آن بودن در کنار آنان، فهم مشکلات آنان و همگامی با آنان است.

اصل سوم: اتصال بین مردم و مسئولین

یکی از مهمترین عواملی که می تواند ضامن حفظ نظام گردد، مردمی بودن است و لازمه مردمی بودن نزدیک بودن مسئولین و آشنایی هرچه بیشتر آنان با مشکلات و معضلات آنان است. همچنین مردم نسبت به برنامه ها و کارهایی که در بخشهای مختلف انجام شده و یا در حال انجام است بیشتر مطلع بوده و تحلیل های صحیح تری به آنان داده شود تا در تصمیم گیریهای مردمی که ضامن حفظ این انقلاب و این جامعه و حرکت رو به جلو و پیشرفت آن است، آنان را یاری نماید. این رسانه خود را ملزم به اصلی می داند که ضامن پیشرفت و آبادانی این مملکت خواهد بود و در این راه تمامی سعی و تلاش خود را خواهد نمود.

هر چه مردم بیشتر مسئولین خود را بشناسند، در آینده بهتر می توانند افراد مناسبتری را جهت هدایت و مدیریت جامعه انتخاب کنند.

اصل چهارم: ترویج فرهنگ اسلامی و انسانی

مهمترین عنصری که یک جامعه را می تواند اصلاح کند، فرهنگ است. فرهنگ صحیح جامعه را در مسیر صحیح و فرهنگ غلط آن را به انحطاط خواهد کشاند. لذا رسانه ها که یکی از عوامل حفظ کننده فرهنگ یک جامعه اند مهمترین عنصری هستند که می توانند اصلاح گران جامعه را در این راه یاری کنند. البته اصلاح جامعه بدون داشتن اصول صحیح ممکن نیست.

صبحگان در جهت نیل به چنین هدفی خود را ملزم می داند تا در جهت ترویج ناب ترین فرهنگ انسانی و شناساندن هر چه بهتر آن به جامعه تمامی تلاش های خود را بکارگیرد.